Jaké bylo mezinárodní setkání

28.1.2013 / Filmové kluby

Mezinárodní setkání organizátorů filmových klubů z Polska, Rumunska, Estonska, Slovenska a České republiky proběhlo ve dnech 23.–26. ledna 2013 v Polsku. Tématem setkání byl přístup ke vzdělání a od toho se odvíjel jeho program. Pro účastníky byla připravena řada seminářů a workshopů, projekce filmů s tematikou obtížného přístupu ke vzdělání pro mladé lidi z rozvojových zemí a následné diskuse s tvůrci a odborníky.

Proběhla také debata s ombudsmanem pro práva dětí, setkali jsme se se zástupci UNICEF a navštívili nízkoprahové centrum pro mládež z vyloučených lokalit ve Varšavě. I přes nabitý program měli studenti dostatek příležitostí k výměně zkušeností a poznatků z organizování filmových klubů.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.