Nové Příklady dobré praxe II.

5.11.2012 / Kdo jiný?

Inspirujte se aktivitami žáků a studentů, kteří uskutečnili týmový projekt! Nová příručka Příklady dobré praxe II. je dokladem toho, jak si žáci vedli při jejich realizaci. Příručka je dobrou pomůckou pro pedagogy, kteří se v ní mohou inspirovat a najdou v ní i doporučení pro zařazení projektů jako plnění RVP. Věříme, že ukázky z praxe pedagogům pomohou v další práci a studentům a žákům dodají odvahu i motivaci, že právě oni mohou také přispět měnit věci kolem sebe k lepšímu. 

Příručka je ke stažení v pdf zde. Studentské týmové projekty Kdo jiný? jsou společné projekty žáků a studentů zaměřené na aktuální společenské téma či problém.  Projekty vychází především z nápadů a iniciativy samotných mladých lidí. Více informací naleznete zde

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.