Studentské týmové projekty Kdo jiný? ve školním roce 2012/2013

4.1.2013 / Kdo jiný?

Deset týmů ze ZŠ a SŠ realizuje ve školním roce 2012/2013 týmový projekt Kdo jiný? Studentské týmové projekty Kdo jiný? jsou společné projekty žáků a studentů zaměřené na aktuální společenské téma či problém. Týmové projekty si navrhují, plánují a realizují sami studenti s podporou jednoho pedagoga. Přidejte se i vy!

 

 

Projekty vychází především z nápadů a iniciativy samotných mladých lidí. Tentokrát podporujeme týmové projekty více zaměřené na lokální témata, která se bezprostředně týkají života ve městě/obci, kde žáci a studenti žijí.

Žáci mají možnost vybírat si vlastní téma z navrhovaných okruhů (týkajících se převážně sociálních témat, ale také např. kulturního vyžití a ochrany životního prostředí), kterému se chtějí věnovat.

Týmové projekty jsou tematicky velmi různorodé, mají ovšem společný cíl - přispět k pozitivním změnám v okolí, přispět k řešení vybraného problému, či „pouze“ zvýšit informovanost nebo upozornit na problém v okolí, ve společnosti. Více informací naleznete zde. V případě zájmu zapojit se do projektu či jakýchkoliv dotazů kontaktujte Janu Havlíčkovou (jana.havlickova@jsns.cz, +420 739 320 443).

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.