Prodloužení uzávěrky studentské literární soutěže V opozici

4.2.2013 / Příběhy bezpráví

Uzávěrka studentské literární soutěže byla prodloužena do pondělí 11. února 2013, proto neváhejte a zapojte se vy nebo vaši žáci! V porotě ze strany týdeníku Respekt zasedne zástupce šéfredaktora Marek Švehla a editor Ivan Lamper, ze strany Jednoho světa na školách Karel Strachota, ředitel programu. Vítězné práce budou nejen finančně odměněny (1. místo – 5.000 Kč, 2. místo – 3.000 Kč, 3. místo – 2.000 Kč), ale především zvěřejněny online na webu Respektu.

Vyhlášení vítězů proběhne 4. března v rámci slavnostního zahájení 15. ročníku mezinárodního festivalu dokumentárního filmu o lidských právech Jeden svět v pražském kině Lucerna. Více informací o soutěži se dozvíte zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.