Začal festival Jeden svět 2013

5.3.2013 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

V pondělí dne  4. 3. 2013 byl slavnostně zahájen 15. ročník Mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět. Včerejším dnem také odstartovali pražské školní projekce, které poběží 14 dní v šesti pražských kinech. Můžete se těšit nejen na zajímavé hosty, ale také na skvělé moderátory a moderátorky.  

I tento ročník nabízí divákům přes stovku dokumentárních filmů z celého světa, které můžete zhlédnout v březnu v Praze a poté v dalších 40ti městech po celé republice. Školní projekce se budou konat ve všech festivalových městech, kontaktujte proto co nejdříve koordinátora školních projekcí a vezměte své žáky do kina na zajímavé dokumenty.

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.