Komunisté v západních Čechách se zajímají o výuku našich moderních dějin

8.3.2013 / Příběhy bezpráví

V listopadu se Integrovaná střední škola technická a ekonomická v Sokolově zapojila do projektu Příběhy bezpráví – měsíc filmu na školách. Pomocí projekcí filmů a následných besed s pamětníky se mladí lidé seznamují s novodobými československými dějinami. Komunistické vedení kraje u ředitele školy telefonicky zjišťovalo, jestli se diskuse se studenty kromě bývalého disidenta Tomáše Kábrta zúčastnil ještě někdo další, kdo by zastával opačný názor.

Jedná se ze strany zřizovatele školy o snahu o vyváženost, anebo o nepřímý nátlak, aby se o naší komunistické historii ve školách nemluvilo? Podívejte se na reportáž České televize, která se tématu věnovala v pořadu Reportéři.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.