Březnové setkání organizátorů filmových klubů

18.3.2013 / Filmové kluby

Březnové setkání organizátorů filmových klubů proběhlo při příležitosti konání mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Tématem letošního festivalu a zároveň celého setkání bylo vzrůstající nebezpečí extremismu, rasismu a netolerance v současném světě.

Velká část setkání probíhala zároveň s účastníky projektu Kdo jiný? a společně se všichni zapojili do workshopu, ve kterém jsme se věnovali problematice extremismu a radikalizmu, rozebírali témata tolerance a genderu při debatě s Czeslawem Walekem, nebo se účastnili happeningu, při kterém studenti upozorňovali na "jinakost" v duchu motta festivalu Jeden svět "Bojíte se snášet". V programu nechyběly ani projekce dokumentárních filmů a následné diskuze.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.