Školní projekce se z Prahy přesouvají do regionů

18.3.2013 / JSNS / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Dopolední projekce dokumentů pro pražské základní a střední školy v rámci festivalu Jeden svět jsou u konce. Letos se jich v Praze zúčastnilo téměř 13 tisíc žáků společně se svými pedagogy. Během 10 dnů jsme v hlavním městě uspořádali 146 projekcí v 8 kinosálech pro 156 přihlášených škol. Festival ale pokračuje až do dubna v dalších českých městech a společně s ním i projekce pro školy, které se svými žáky můžete navštívit.

Podívejte se na seznam měst, ve kterých pro školy promítáme. Pokud byste měli zájem se dopoledních projekcí zúčastnit, pak prosím kontaktujte lokálního koordinátora.

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.