Blíží se festival Mezi dráty

5.4.2013 / JSNS / Příběhy bezpráví

Zapojili jsme se do příprav filmového minifestivalu Mezi dráty, který od 9. do 13. dubna organizuje občanské sdružení Propolis. Festival chce připomenout 45., respektive 65. výročí zlomových okamžiků našich dějin – tedy léta 1948 a 1968. Na žáky základních a středních škol v Plasích, Karlovicích a Chříči čekají kromě dokumentárních filmů i besedy s pamětníky, například s Augustinem Bubníkem, Petruškou Šustrovou nebo Petrem Placákem.

Součástí celé akce je i vzdělávací zážitkový víkend, během něhož se žáci zapojených škol dozvědí více o tématech spojených s obdobím vlády komunistického režimu. Leták ke stažení najdete zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.