Přihlašte se na seminář o československých dějinách

17.4.2013 / Příběhy bezpráví

Na květen pro vás připravujeme dva semináře k tématu moderních československých dějin. První se bude konat v Praze a druhý v Brně, oba jsou pro vyučující základních i středních škol.

Semináře se budou vztahovat k nové příručce Nástroje normalizační moci a přesný program bude na webu zveřejněn začátkem května. Na semináři získáte praktické dovednosti v oblasti vzdělávání prostřednictvím dokumentárních filmů, naučíte se pracovat s příručkou Nástroje normalizační moci ve výuce a vyzkoušíte si v praxi některé aktivity do hodin. Seminář je akreditován MŠMT ČR. Přihlašování na seminář probíhá prostřednictvím e-mailu na adresu distribuce@jsns.cz. Přijďte, těšíme se na vás.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.