Zapomenutí otroci říše - přijďte na projekci filmu s besedou

26.4.2013 / Příběhy bezpráví

V rámci cyklu Máte právo vědět vás srdečně zveme ve čtvrtek 2. května od 19:00 do Langhansu na akci s názvem Zapomenutí otroci říše. V rámci večera můžete shlédnout dokumentární film Po dlouhé noci den (Tomáš Kudrna, 2011, ČR, Německo, 89 min) a následně debatovat s hostem Andreasem Minkem, bývalým šéfredaktorem magazínu Aufbau a autorem knihy o odškodnění nacismu. Vstupné činí pohých 50 Kč.

Snímek Tomáš Kudrny zachycuje jednak vzpomínky Češky Libuše Audrlické, Polky Barbary Müllerové a Ukrajinky Inna Klimenkové ze života v totálním nasazení. Jednak sleduje také to, jak tato zkušenost ovlivnila jejich další osudy. Pozvánku na událost naleznete také na facebooku cyklu filmově - debatních čtvrtků Máte právo vědět. Tešíme se na vaši účast!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.