Video z březnového happeningu

2.5.2013 / Filmové kluby

Podívejte se na video z březnového happeningu organizátorů filmových klubů. Happening se konal v rámci filmového festivalu Jeden svět, v duchu hesla „Bojíte se snášet?".

Tématem happeningu byla jinakost, vzrůstající nebezpečí extremismu, rasismu a netolerance v současném světě. Studenti oslavovali jinakost v bláznivých maskách. Procházeli Prahou, hlučeli a hráli na roztodivné hudební nástroje, které si předem sami vyrobili. Happening zakončili na Staroměstském náměstí popěvkem: Tak jsme jiní! No a co?!" Konec konců, kdo vlastně není "jiný"?!

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.