Zveme vás do Dobrovic na výstavu Židé v boji a odboji

10.5.2013 / Příběhy bezpráví

Od 1. do 31. května můžete v Dobrovických muzeích navštívit výstavu "Žídé v boji a odboji". Ve spolupráci s Příběhy bezpráví je v rámci výstvy pořádán dopolední program pro základní a střední školy, které mohou zdarma shlédnout projekci dokumentu O zlém snu (Pavel Štingl / ČR / 2000 / 49 min.) nebo Sedm světel (Olga Sommerová / ČR / 2008 / 57 min.).

Pro školy je připraven další doprovodný program, jako je například workshop Rodina, jehož autorem je pedagog Josef Märc. Více informací o akci se dozvíte na webových stránkách Dobrovických muzeí. Všichni jste srdečně zváni!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.