Debata s kubánským disidentem v Českém Krumlově

27.5.2013 / Filmové kluby

V Českém Krumlově debatoval se studenty gymnázia kubánský disident a předseda hnutí JACU (Juventud Activa Cuba Unida - Aktivní mládež, jednotná Kuba) Lilvio Fernández Luis.

 

V pátek 24. května dopoledne proběhla na gymnáziu v Českém Krumlově projekce filmu Vnoučata kubánské revoluce. Po filmu následovala debata s kubánským disidentem Lilviem Fernándezem Luisem, který otevřeně hovořil o frustraci mladé kubánské generace ze soudobého režimu. Ochotně odpovídal na bystré dotazy studentů a dotýkal se tak řady dalších závažných problémů na Kubě. Líčil problematiku nedostatku potravin, léků a dalšího zboží a zmiňoval i problém velmi omezeného přístupu k internetu a k dalším zdrojům informací. Velmi živou a energickou debatu zakončili studenti dlouhým potleskem.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.