Setkání studentů v Berlíně

7.6.2013 / Filmové kluby

Nejaktivnější studenti filmových klubů se setkali se svými kolegy z Evropy v rámci projektu Food right now na mezinárodním meetingu, který se tematicky věnoval hladu a chudobě ve světě.

Během tří dnů absolvovali středoškoláci z Itálie, České republiky, Irska a Německa workshopy a přednášky související s tématem hladu a chudoby. V mezinárodních skupinách zpracovávali problematiku ochrany životního prostředí, globálních změn klimatu, plýtvání potravin a vody aj. Studentům přednášeli odborníci z Německa, Itálie a Bangladéše. Podívejte se, jak dny v Berlíně strávili.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.