Promítněte svým žákům film Ztráta paměti

24.6.2013 / Příběhy bezpráví

Promítněte svým žákům, přátelům či rodině film Ztráta paměti a zapojte se tak do celorepublikové kampaně Proti ztrátě paměti. Od pondělí 24. 6. až do neděle 30. 6. je možné tento snímek online streamovat, a to i bez registrace.

K filmu jsme pro vás také přichystali informační texty v podobě otázek a odpovědí. Film Ztráta paměti - Žalář je čest, ne ponížení… režiséra Milana Maryšky a scénáristy Jiřího Stránského je věnován všem politickým vězňům komunistického Československa a připomíná i proces s Miladou Horákovou. Kampaň Proti ztrátě paměti vrcholí 27. 6. a jejím smyslem je vzdát hold obětem komunistického režimu a připomenout zločiny komunismu.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.