Film České děti volně na streamu a bez registrace

25.6.2013 / Příběhy bezpráví

V rámci kampaně Proti ztrátě paměti jsme kromě filmu Ztráta paměti zveřejnili také dokument České děti, který je možné streamovat bez registrace. K filmu jsme  připravili informační texty v podobě otázek a odpovědí, vypracované historikem Petrem Blažkem. V připravené audiovizuální lekci k filmu dále naleznete aktivitu do hodiny s názvem Na čí straně jsi?

Dokumentární film Karla Strachoty s názvem České děti se zaměřuje především na mladé lidi, kterým chce zprostředkovat temnou normalizační dobu, praktiky StB a působení disentu.

Můžete se také stále zapojit do kampaně Proti ztrátě paměti, která vrcholí 27. 6. a jejím smyslem je vzdát hold obětem komunistického režimu a připomenout zločiny komunismu.

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.