Tylovo náměstí dnes ožilo příběhy pamětníků

27.6.2013 / Příběhy bezpráví

Místo tradičních farmářských trhů na Tylově náměstí v Praze se dnes změnilo na Tržiště paměti. V rámci kampaně Proti ztrátě paměti zde pamětníci perzekvovaní minulým režimem společně s některými známými osobnostmi sdíleli své příběhy s návštěvníky a studenty základních a středních škol.

Akci zahájilo na 400 studentů ZŠ a SŠ, kteří minutou ticha uctili oběti komunistického režimu a kteří se sem přemístili v průvodu po projekci Maryškova filmu Ztráta paměti v Národním divadle.

Podívejte se jak celá akce probíhala: do naší fotogalerie, do fotogalerie na webových stránkách kampaně www.protiztratepameti.cz, nebo do galerie Aktuálně.cz.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.