Nominujte jsns.cz do Křišťálové lupy

22.8.2013 / JSNS / Příběhy bezpráví / Kdo jiný? / Filmové kluby

Pro učitele a žáky jsme vytvořili jedinečný audiovizuální vzdělávací portál. S jeho pomocí mohou nyní pracovat s materiály Jednoho světa na školách online. Novinkou na našem webu jsou tzv. audiovizuální lekce, které jsou koncipovány jako hotové výukové balíčky. Obsahují vždy dokumentární film nebo sociální spot, doporučené aktivity pro práci v hodinách a další informační a doprovodné materiály.

Pro pedagogy a žáky jsou naše materiály dostupné ihned a mohou s nimi pohodlně pracovat v elektronickém prostředí. 

Registrace na náš výukový portál je zdarma a uživatelé si mohou v tuto chvíli vybrat z 62 filmů řazených podle témat a nabídku našich výukových materiálů budeme dále rozšiřovat.

Pokud se Vám náš web líbí, nominujte jej prosím do 1. září v anketě Křišťálová lupa 2013. Stačí napsat jsns.cz do jedné nebo více kategorií (Zájmové weby, Obsahová inspirace či Projekt roku) a vyplnit svůj email. Děkujeme za Vaše hlasy.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.