Vybrali jsme laureáty Ceny příběhů bezpráví pro rok 2013

11.10.2013 / Příběhy bezpráví

Dnes zasedla studentská porota, která měla těžký úkol a to ze 16 nominovaných osobností vybrat tři laureáty, kterým bude udělena Cena příběhů bezpráví pro rok 2013. Tří člená porota ve složení Ondřej Elbel, Štěpánka Vodhánělová a  David Patras nakonec vybral tři laureáty, kterým bude Cena slavnostně předána dne 31.10. na slavnostím večeru v pražské Lucerně při zahájení Měsíce filmu na školách.

Studenti se během rozhodování mohli radit s historikem se Prokopem Tomkem. Přečte si, kdo vyhrál Cenu přiběhů bezpráví v loňských ročnících. 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.