Příběhy bezpráví se těší velkému zájmu médií

6.11.2013 / Příběhy bezpráví

Také letošní ročník Příběhů bezpráví – měsíce filmu na školách se setkává s velkým zájmem médií. V den slavnostního zahájení představil projekt divákům České televize jeho ředitel Karel Strachota společně s jedním z tvůrců filmu Normalizační loutka Vítem Bruknerem.

Podívejte se na rozhovor ve Studiu 6, stejně tak jako na ukázku z unikátního loutkového filmu.

I letos byla udělena Cena příběhů bezpráví, krátký rozhovor s jedním z oceněných můžete vidět v reportáži České televize.

Velký zájem o Příběhy bezpráví je také ze strany tradičního mediálního partnera Českého rozhlasu, regionálních deníků Vltava Labe Press, týdeníku Prager Zeitung a dalších médií, které se chystají na natáčení reportáží o projektu do jednotlivých škol.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.