Pamětníci seznamují mladé lidi se svými příběhy bezpráví

13.11.2013 / Příběhy bezpráví

Hokejista Jan „Gusta“ Havel byl jedním z těch, kteří si na mistrovství světa v roce 1969 na protest proti okupaci země na národním dresu přelepili rudou hvězdu nad symbolem lva. O tom, co ho k rozhodnutí vedlo, i o životě v komunistickém Československu vyprávěl žákům Fakultní základní školy Otokara Chlupa v Praze 13 v rámci projektu Příběhy bezpráví.

Pokud vás zajímá beseda s Janem "Gustavem" Havlem, která následovala po projekci dokumentu Postavení mimo hru, pusťte si reportáž Českého rozhlasu.

V Humpolci pak žáky septimy a 3. A humpoleckého Gymnázia dr. Aleše Hrdličky seznámil s osudem své rodiny perzekvované nacistickým i komunistickým režimem pamětník Andrej Gjurič. Přečtěte si reportáž a prohlédněte si fotogalerii Pelhřimovského deníku

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.