Už i v Mongolsku máme filmové kluby

18.11.2013 / Filmové kluby

V Mongolsku vzniklo prvních deset filmových klubů Jednoho světa na školách. Na konci října jsme ve městě Darchan na severu země školili žáky a pedagogy, jak filmové kluby vést a organizovat.

Obě skupiny se interaktivní formou seznamovaly s principy vedení debaty, vybírání hosta a promítání dokumentů. Diskutovaly mimo jiné o tom, jak otevřeně hovořit o tabuizovaných lidskoprávních tématech nebo o tom, jak zavést do škol otevřenější neautoritativní formu výuky. Více ve fotogalerii.

"Workshop pro mě byl jednoznačně přínosný. Naučila jsem se, jak být otevřená názorům ostatních, a poznala jsem mnoho nových lidí," zhodnotila setkání jedna z účastnic školení.

Jeden svět na školách funguje v Mongolsku od září 2012. Přes padesát tamních pedagogů využívá ve svých hodinách naše AV lekce.

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.