Proběhl seminář moderních čs. dějin

21.11.2013 / Příběhy bezpráví

Ve středu 20. 11. proběhl v Langhans - Centru Člověka v tísni seminář zaměřený na moderní československé dějiny. Pedagogové se seznámili s tím, jak ve výuce efektivně využít náš vzdělávací audiovizuální portál.

Seminář vedla naše lektorka Vlasta Vyčichlová, pedagogové si vyzkoušeli přípavu do hodiny, stahování filmů a vytváření dočasného přístupu pro žáky ke zhlédnutí filmu. Hostem semináře byl historik Petr Blažek, který s pedagogy debatoval o Janu Palachovi, dostalo se i na snímek Hořící keř, který bude již brzy na našem webu.

Podívejte se na fotogalerii.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.