Nominujte už nyní na Cenu příběhů bezpráví 2014

28.11.2013 / Příběhy bezpráví

Proběhla na vaší škole během Měsíce filmu na školách beseda s pamětníkem, který zažil v období komunistického režimu bezpráví? Pokud ano, tak neváhejte a nominujte svého kandidáta na Cenu příběhů bezpráví už nyní, dokud jej mají vaši žáci v živé paměti.

Již 6. ročník Ceny příběhů bezpráví je věnován památce politické vězenkyni komunistického československa Dagmar Šimkové. Na Cenu příběhů bezpráví mohou nominovat své laureáty mladí lidé ve věku 1321 let. O výsledcích pak rozhodne tříčlenná studenstká porota. Ocenení laureáti převezmou od významných osobností kulturního a politického života na slavnostním zahájení Příběhů bezpráví 2014. Podívejte se, jak probíhal slavnostní ceremoniál v letošním roce.

Podívejte se na pravidla pro nominace a nominujte svého kandidáta už nyní.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.