Stěžovat si nestačí - workshopy Kdo jiný? na středních školách

15.11.2013 / Kdo jiný?

Během podzimu probíhaly na 13 školách dvouhodinové workshopy, které atraktivní formou seznamovaly studenty s možnostmi zapojení do života občanské společnosti. V duchu hesla „stěžovat si nestačí“ je lektorovali jejich vrstevníci – nynější vysokoškoláci, kteří se sami na střední škole zapojovali do týmových projektů.

Během podzimu probíhaly na 13 školách ve Středočeském kraji dvouhodinové workshopy, které atraktivní formou seznamovaly studenty s možnostmi zapojení do života občanské společnosti. V duchu hesla „stěžovat si nestačí“ je lektorovali jejich vrstevníci – nynější vysokoškoláci, kteří se sami na střední škole zapojovali do týmových projektů. „Nejvíc se mi líbilo, že program vedli studenti o trochu starší než my a že nás nepoučovali. Pochopil jsem, že můžu něco změnit i já sám“, říká student benešovského gymnázia.  Do konce října se přihlásilo několik skupin středoškoláků, kteří si po workshopu vybrali problém a rozhodli se ho řešit či přispět k jeho řešení. Vzniklo tak 13 týmových projektů, na kterých budou studenti intenzivně za naší podpory pracovat.

 

Workshopy jsou součástí projektu Kdo jiný? ve Středočeském kraji. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.