Blíží se uzávěrka studentské literární soutěže

3.2.2014 / Příběhy bezpráví

Je vám mezi 15–20 lety a rádi píšete? Stále máte možnost přihlásit se do literární soutěže Stíny minulosti a vyhrát až 5.000 Kč. Vítězné práce navíc zveřejníme na webu týdeníku Respekt. Uzávěrka je již tento čtvrtek: 6. února 2014.

Svou esej, reportáž, rozhovor či báseň na téma Stíny minulosti zasílejte na adresu info@pribehybezpravi.cz.

Vítězné práce vybere odborná porota složená z redaktorů týdeníku Respekt Marka Švehly a Ivana Lampera a ředitele Jednoho světa na školách Karla Strachoty. Vyhlášení cen pak proběhne 3. března 2014 na slavnostním zahájení 16. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

"Těším se na práce ostatních účastníků. Bude to zajímavá sonda do duše mladých lidí," uvádí jeden z letošních soutěžících. I my se těšíme na vaše práce!

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.