Začali jsme objevovat příběhy naší rodiny

12.2.2014 / Příběh mojí rodiny

Vedle "Z místa, kde žijeme" jsme pro žáky prvního stupně ZŠ rozjeli projekt "Příběh mojí rodiny". Na školách začaly probíhat úvodní motivační workshopy. Chceme žákům pomoci objevovat jejich rodinné příběhy a motivovat je, aby se svých rodičů a prarodičů zeptali, jaké bylo jejich dětství, jak vypadal jejich všední den a co dělali ve volném čase.

Workshopy jsou součástí intenzivní práce žáků na školách, jejímž vyvrcholením bude projektový den - společné setkání rodičů, prarodičů a dětí, na kterém žáci představí výsledky své práce.

Můžete si prohlédnout fotogalerii z prvního workshopu na ZŠ Zbiroh.

Více o projektu Příběh mojí rodiny.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.