Pražský festival Jeden svět navštíví klubáci

12.2.2014 / Filmové kluby

Během festivalu Jeden svět v Praze proběhne setkání organizátorů studentských filmových klubů. Program bude nabitý, internacionální a snad inspirativní.

Klubáci zažijí jedinečnou festivalovou atmosféru, v kinech zhlédnou zajímavé dokumenty, seznámí se se svými vrstevníky ze zahraničí, zúčastní se přednášek a debat a získají mnoho dalších dovedností, které pak mohou využít při organizaci filmových klubů. V sobotu je pro ně připraven workshop o tom, jak motivovat a vzdělávat své mladší spolužáky projekcemi dokumentárních filmů. V neděli po projekci filmu Mý věci, přijede s klubáky debatovat autor, finský režisér Petri Luukkainen, o tom, kolik věcí ve skutečnosti k životu potřebujeme. Náklady za dopravu, stravu a ubytování hradíme.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.