Vyberte si film na projekci pro učitele

18.2.2014 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Během festivalu dokumentárních filmů Jeden svět nezapomínáme ani na spolupracující učitele. Stejně jako vloni jsme pro vás připravili neformální setkání spojené s projekcí a debatou. Tentokrát je na vás, jaký film vám promítneme.

Na výběr máte ze dvou filmů a pro svého favorita můžete hlasovat přes dotazník, kde se podle anotací také dozvíte, o čem snímky jsou. Hlasovat můžete do 26. února.

V Mramorovém sále paláce Lucerna pro vás bude po projekci a debatě připraven raut, během kterého se budete moci seznámit a neformálně pohovořit jak s členy týmu JSNŠ, tak také s ostatními pedagogy využívající naše materiály.

Pozvánku na setkání naleznete ZDE.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 6. 3. 2013 v kině Lucerna v Praze od 14.30 do 19.00. Prosím potvrďte svoji účast nejpozději do 28. 2. e-mailem na adresu katerina.majdiakova@jsns.cz.

Mimopražským učitelům bude proplaceno jízdné, prosím napište v tomto případě váš požadavek přímo do e-mailu.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.