Zařaďte do výuky film oceněný 11 Českými lvy

25.2.2014 / Příběhy bezpráví

Snímek Hořící keř renomované polské režisérky Agnizsky Holland se stal letošním hitem Českých lvů a během sobotního večera proměnil 11 z původních 14 nominací. Oceněnou filmovou trilogii můžete nyní promítnout online také svým žákům.

Mně a mým spolužákům bylo všem kolem dvaceti. Čin Jana Palacha jsme vnímali jako hrdinství a věřili jsme, že se něco změní. Mám velikou radost, že nyní uvidí jeho zfilmovaný příběh tisíce mladých lidí přímo na školách,“ říká Agniezska Holland.

K Hořícímu keři jsme připravili rovněž aktivity do hodin, informační text historika Petra Blažka a další doprovodné i archivní materiály, s nimiž můžete během výuky pracovat. Kompletní výukový balíček v podobě AV lekce naleznete na našich webových stránkách.

Za spolupráci děkujeme společnosti HBO.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.