Známe jména letošních výherců literární soutěže

4.3.2014 / Příběhy bezpráví

Včera jsme během slavnostního zahájení 16. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět vyhlásili v pražské Lucerně výherce studentské literární soutěže Stíny minulosti. Jak komunistická minulost ovlivňuje současnost mladých vítězů? Přečtěte si jejich práce.

Celkem se soutěže Stíny minulosti zúčastnilo 94 mladých lidí ve věku od 15–20 let z celé republiky. Odborná porota ve složení redaktorů týdeníku Respekt Marka Švehly, Ivana Lampera a ředitele JSNŠ Karla Strachoty ocenila tyto soutěžící:

1. místo: Klára Bednářová z Gymnázia Čajkovského v Olomouci
2. místo: Kristýna Hynková z Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě - Porubě
3. místo: Martin Kuba ze SPŠE v Mohelnici

Všem výhercům gratulujeme!

Jejich práce si můžete také přečíst na webových stránkách Respektu.

Prohlédněte si fotografie ze slavnostního večera s seznamte se tak s tvářemi výherců.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.