„Tancuji u tyče a nevadí mi to“ aneb festivalové setkání klubáků

18.3.2014 / Filmové kluby

Debaty se zahraničními autory filmů; workshopy o tom, jak promítat; setkání se zahraničními studenty; pochod po pražských ulicích v papírech s na první pohled bláznivými nápisy - i takové bylo letošní setkání organizátorů filmových klubů.

 

Na setkání klubáků, které probíhá dvakrát do roka se tentokrát přihlásil rekordní počet účastníků. Čtyřicet organizátorů během tří dnů sdílelo své zkušenosti, zúčastnilo se workshopů, debat a výměny zkušeností. V neposlední řadě si klubáci také užili pražskou festivalovou atmosféru právě probíhajícího FF Jeden svět 2014. Zašli do festivalových kin na dokumentární filmy Mý věci a Mráz kopřivu nespálí, po projekcích měli možnost diskutovat přímo s autory filmu.

Klubáci se také setkali se svými vrstevníky z Francie, Itálie, Německa a Irska. Společně uspořádali happening Jednoho světa na ústřední téma tohoto ročníku festivalu, kterým je práce. Po pražských ulicích chodili zabaleni v papírech s nápisy Tancuji u tyče a nevadí mi to, Jsem doktor pracující v KFC, Vydělávám si korupcí a upozorňovali tak mimo jiné na problematické aspekty práce. Více ve fotogalerii.

Setkání bylo realizováno díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti a České rozvojové agentury.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.