jsns.cz pedagogům a pro pedagogy

2.4.2014 / Vzdělávání vyučujících

Na našem vzdělávacím portálu jsns.cz chceme pedagogům poskytovat nejen praktické pomůcky do výuky, ale také přinášet další zajímavé informace, inspiraci a zábavu. V nové sekci Další vzdělávání pedagogů naleznete v tuto chvíli nabídku aktuálních seminářů, instruktážních filmů, videí, dokumentárních filmů a tipů pro projektové vyučování.

U příležitosti prvních narozenin našeho vzdělávacího portálu jsme během festivalu Jeden svět uspořádali setkání pro naše registrované pedagogy. Promítli jsme film Putinovy hry a uspořádali besedu s ředitelem společnosti Člověk v tísni Šimonem Pánkem. Také jsme připravili slosování o zajímavé ceny. Podívejte se do naší fotogalerie, jak celé odpoledne probíhalo. Podobná setkání, soutěže a slosování chystáme jako poděkování spolupracujícím pedagogům i do budoucna.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.