Nominujte mladé lidi na cenu Gratias Tibi

7.4.2014 / Cena Gratias Tibi

Znáte někoho do třiceti let, kdo nelituje času a energie, aby pro druhé něco udělal? Anebo pomohl místu, kde žije? Pak neváhejte a nominujte ho na cenu Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí. Nemusí to být jen jednotlivec, ale třeba i společná iniciativa.

„Přestože globální problémy jako malá skupina obyvatel planety vyřešit nemůžeme, snažíme se alespoň zlepšit situaci regionální,“ říkají nominované studentky Žaneta Wudyová a Tereza Štromová, které vedou filmový klub Jednoho světa na školách ve Frýdlantu a ve svém volném čase promítají v místním kině dokumentární filmy o lidských právech a o československé historii spolužákům a kamarádům.

Cena Gratias Tibi bude udělována ve třech kategoriích:

  • mladým lidem ve věku žáků základní školy,
  • mladým lidem ve věku středoškoláků,
  • mladým lidem do 30 let (u skupin musí být alespoň 2 osoby do 30 let).

Nominujte také vy jednotlivce nebo skupiny v jednotlivých kategoriích přes on-line formulář  do 1. května. Nominovat může kdokoliv z řad veřejnosti – jednotlivec, organizace, zájmový klub, oddíl, škola.

Více informací, stejně jako nominované projekty, naleznete  na www.gratiastibi.cz.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.