Klubáci promítají svým mladším spolužákům

15.4.2014 / Filmové kluby

Klubáci promítají filmy svým mladším spolužákům. Snaží se tím mimo jiné zlepšit kolektiv ve třídě a podpořit i méně oblíbené žáky.

Organizátoři filmových klubů si nově zkoušejí metodu Peer to peer. Promítají svým mladším spolužákům krátký dokument týkající se tématu šikany a překonávání strachu. Po filmu následují interaktivní hry a další aktivity, které klubáci sami vedou. Tím se učí nejen mladší žáci, ale i samotní lektoři. Aktivity by navíc měly pomoci reflektovat kolektiv ve třídě, v nejlepším případě pak i pomoci překonávat strach a podpořit i méně oblíbené žáky. Pro to, jak vést pro mladší spolužáky aktivity po filmu absolvovali klubáci speciální workshop. Po projekci mají organizátoři filmových klubů za úkol vytvořit krátkou prezentaci v angličtině a 4 z nich pak pojedou do Drážďan na projektové dny, kde se potkají se svými německými vrstevníky.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.