Tvůrci nejlepších prezentací pojedou do Německa

27.5.2014 / Filmové kluby

Klubáci nám zaslali prezentaci v angličtině o projekci filmu svým mladším spolužákům. Vybrali jsme čtyři z nich, kteří pojedou v červnu do Německa na setkání se svými německými vrstevníky.

Film Tanečnice Aleyna, který klubáci promítali, je postaven na osobním příběhu 12ti leté dívky z Turecka, která žije v Německu. Po projekci následoval interaktivní program, který vedli sami klubáci. Cílem bylo atraktivní audiovizuální cestou otevřít diskuzi o složitých tématech jako jsou šikana, diskriminace, rasismus, předsudky, tolerance/přijetí, budování sebevědomí a překonání strachů.
Klubáci nám o projekci poslali prezentaci v angličtině. Gratulujeme klubákům z Českého Těšína, Loun, Lovosic a Příbora, které nám poslali nejlepší prezentace. Díky tomu pojedou v červnu na setkání do Drážďan, kde se setkají se svými vrstevníky, zúčastní se dvou projektových dní a budou prezentovat vlastní zkušenosti s organizací filmových klubů. Česko - německé setkání se koná díky podpoře Česko - německého fondu budoucnosti.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.