Kampaň Proti ztrátě paměti je v plném proudu

25.6.2014 / Příběhy bezpráví

Již od pondělí studenti předávají pamětní medaile odpůrcům komunistického režimu. Studentky základní školy Zámecká v Litomyšli předali v pondělí medaili salesiánskému knězi Jaroslavu Kopeckému, který byl v 50 letech pro svou víru internován a následně i vězněn. Všechny oceněné osobnosti najdete na webu Proti ztrátě paměti.

Aktivní odpůrci komunistického režimu, to jsou hlavní hrdinové a hrdinky nového spotu Proti ztrátě paměti. Ve spotu vystupuje Dana Němcová, Ladislav Trejbal, Hana Truncová, Marie Chalupová, Karel Metyš a Ladislav Moravec. Podívejte se i na fotogalerii z natáčení.

Včera byla také slavnostně zahájena výstava Sliby versus realita v pražské pasáži Lucerna. Vernisáže se zúčastnila fotografka Dana Kyndrová a fotograf Lubomír Kotek, jejichž fotografie jsou na výstavě použity. Podívejte se na fotogalerii.

Pražská část kampaně vrcholí zítra projekcí pro školy v Národním divadle a pietním happeningem u památníku obětem komunismu na Újezdě. Sraz k průvodu je v 11:30 na pizzettě Národního divadla. Večer se od 19 hodin koná v Langhansu - Centru Člověk v tísni veřejná debata na téma Co o naší společnosti říká "causa Kundera". Během večera bude také pokřtěna nová kniha Komunismu navzdory. V dalších městech probíhají projekce filmů a besedy s pamětníky.

Stále ještě můžete připojit svůj podpis k memorandu Proti ztrátě pměti.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.