Klubáci si Drážďany užili i na kole

26.6.2014 / Filmové kluby

Klubáci si měli možnost během dvou dnů projet Drážďany na kole, setkat se se svými vrstevníky a debatovat v angličtině o nelehkých tématech.

Čtyři klubáci, výherci soutěže o nejlepší prezentaci v angličtině, která pojednávala o tom, jak promítat svým mladším spolužákům, měli možnost, díky podpoře Česko - německého fondu budoucnosti, navštívit Drážďany. Ondřej z Příboru, Sára z Loun, Eliška z Lovosic a Magda z Českého Těšína se setkali s našimi německými partnery z organizace Move it Young!, kteří jim ukázali město z netradičního úhlu pohledu -  projeli ho s nimi na kole. Během dvoudenní návštěvy se klubáci setkali se studenty z česko-německého gymnázia v Pirně a z Montessori školy v Drážďanech. Diskutovali s nimi, hráli hry, vyměňovali si názory a nakonec je tamější žáci provedli po okolí. Klubáci svým německým protějškům prezentovali své zkušenosti s vedením filmových klubů a motivovali je k tomu, aby i oni založili v Německu s pomocí našich partnerů filmové kluby. Podle výpovědí klubáků je mezinárodní setkání velmi obohatilo, měli možnost si prohlídnout krásné město, konverzovat anglicky, dozvědět se o tom, jak se žije jejich vrstevníkům za hranicemi a obecně si rozšířit obzory. Více ve fotogalerii.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.