Aktuálně: Pietní průvod studentů za oběti komunismu

26.6.2014 / Příběhy bezpráví

Seznamte se s atmosférou kampaně Proti ztrátě paměti, jak ji zachytili naši fotografové. V Praze se ráno studenti převlékli do vězeňských mundúrů, aby připomněli osudy politických vězňů. Po projekci v Národním divadle pak vyrazili na pietní průvod.

Pietní průvod směřoval od Národního divadla přes Most Legií k Památníku obětem komunistického režimu na pražském Újezdě, kde studenti uctili oběti minutou ticha.

Tím ale kampaň nekončí: stále se můžete podívat na výstavu plakátů o komunistické propagandě v pražské pasáži Lucerna nebo na instalace na Václavském a Jungmannově náměstí, kde si můžete přečíst vzkazy signatářů memoranda. 

Postupně budeme také rozšiřovat fotogalerii I díky Vám se snímky studentů a pamětníků, které studenti ocenili medailí I díky Vám jsme svobodní. A doporučujeme také skvělé fotky z natáčení našeho spotu, který je k vidění zde.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.