Prezentace pamětnických příběhů z místa, kde žijeme

27.6.2014 / Příběhy bezpráví

Účastníci se shodli, že sepisovat příběhy a doplnit je archivními materiály nebylo vždycky jednoduché. „Nakonec jsme to zvládli asi hlavně kvůli pamětníkům. Když nám věnovali svůj čas, přišlo nám férové práci dokončit,“ říká jedna žákyně, „pamětníci nás inspirovali tím, že se nikdy nevzdali, a tak jsem se nechtěla vzdát ani já.“ Na jednotlivé prezentace se můžete podívat na vlastní oči.

V čem mladé účastníky pamětníci ještě inspirovali? „Již vím, že i v těch nejtěžších dobách si lze ponechat svůj názor a hlásit se k němu. Poselství pak je pro mne asi poznámka našeho pamětníka: „Žij život na plný pecky!“, shrnul na závěr své dojmy jeden z účastníků. Prohlédněte si fotogalerii ze setkání.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.