Týden do uzavření nominací na Cenu příběhů bezpráví

5.9.2014 / Příběhy bezpráví

Ode dneška za týden se uzavřou nominace 6. ročníku Ceny Příběhů bezpráví, který je věnovaný památce politické vězěnkyně Dagmar Šimkové.

Osobnosti nominují žáci základních a středních škol a o výběru laureátů rozhodne studenstká porota. Ocenění budou pamětníkům či jejich příbuzným předána během slavnostního zahájení 10. ročníku Měsíce filmu na školách 28. října 2014.

 PRAVIDLA PRO NOMINACE

- Nominován může být každý, kdo v období komunistického Československa odolal tlaku režimu a za své aktivní postoje a činy si zaslouží úctu a uznání, včetně těch, kteří se dnešních dní nedožili.

- Předkládat své nominace mohou žáci a studenti (jednostlivci i skupiny) ve věku 13-21 let.

- Návrh musí obsahovat: přiblížení životního příběhu v rozsahu cca 2 - 4 normostrany.

- Nominace posílejte do 14. září 2014 prostřednictvím webového formuláře.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.