Sdílejte příběh revoluce v mapové aplikaci

15.9.2014 / Příběhy bezpráví

Zkuste si letošní, revoluční Měsíc filmu na školách udělat trochu jinak. Vyhledejte dobové fotografie či novinové články, oslovte pamětníky a sdílejte příběh vaší obce prostřednictvím mapové aplikace.

Ponořte se se svými žáky do listopadových událostí roku 1989 a sestavte příběh vaší sametové revoluce. Inspirujte se ukázkou a metodikou k projektu ve speciální AV lekci věnované projektu Naše revoluce.

Pro zapojení do projektu je třeba se přihlásit do letošního Měsíce filmu na školách.

Do projektu se tentokrát může zapojit i veřejnost. Máte doma fotografie týkající se sametové revoluce? Chcete ukázat, jak to v roce 1989 vypadalo ve vašem regionu? Snímky z osobních archivů je možné nám zaslat pomocí jednoduchého formuláře.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.