Debaty, návštěva zahraničních hostů, občanský aktivismus - i takové bude říjnové setkání klubáků

30.9.2014 / Filmové kluby

Organizátoři filmových klubů - mladí lidé, kterým svět kolem není jedno se opět setkají na víkend v Praze. Čeká je bohatý program!

Setkání klubáků proběhne od 17. do 19. října v Praze v Langhansu a v Americkém centru. Program bude bohatý. Klubáci se mohou těšit na projekce nových filmů z naší nabídky, debatu se zahraničními hosty a s odborníky a také na workshop o integraci cizinců podpořený Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Atmosféru hlavního města si užijí i díky hře po Praze zaměřené na občanský aktivismus a rozvojovou tématiku. Setkání organizátorů filmových klubů probíhá dvakrát do roka a mají se zde možnost setkat aktivní mladí lidé, kteří na své škole promítají dokumentární filmy a kterým není lhostejný svět kolem sebe. Pokud máte zájem vytvořit filmový klub i na vaši škole - kontaktujte koordinátorku projektu Adélu Skálovou, adela.skalova@jsns.cz

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.