Vyhrajte vstupenky na zahájení Příběhů bezpráví

6.10.2014 / Vzdělávání vyučujících / Příběhy bezpráví

Nenechte si ujít slosování o vstupenky na zahájení letošního 10. jubilejního ročníku Příběhů bezpráví. Těšit se můžete na Martu Kubišovou, Šimona Pánka a na premiéru filmu 1989: Z deníku Ivany A., který zachycuje poslední rok existence komunistického Československa pohledem středoškolačky.

 

Všichni učitelé, kteří jsou již přihlášení do letošních Příběhů bezpráví - měsíce filmu na školách automaticky do slosování o vstupenky na slavnostní zahájení v Lucerně postupují.

I vy teď máte šanci stát se šťastným výhercem. Stačí, když se do 10. 10. 2014 také přihlásíte do projektu Příběhy bezpráví - měsíc filmu na školách.

Ze všech přihlášených vylosujeme pět výherců a každý z nich obdrží dvě vstupenky. Všem mimopražským proplatíme cestovné z veřejné dopravy.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.