Zapojte se do kampaně proti celosvětovému hladu

8.10.2014 / JSNS

Připravili jsme pro vás akci Moje volba, můj svět, která se uskuteční během mezinárodní kampaně Food Right Now – Postavme se hladu. Tento rok se nezaměřujeme pouze na otázku světového hladu, ale na problematiku zodpovědného konzumu obecně.

Zorganizujte 16. října 2014 na Světový den výživy projekci filmu, debatu s odborníkem, workshop nebo hledejte ve svém okolí fair trade výrobky. Zjistěte, jakou cestu muselo urazit vaše oblečení, než jste ho oblékli, anebo vymyslete vlastní projekt, který s problematikou zodpovědného konzumu souvisí. Školy, které uspořádají nejlepší akci a zašlou nám krátkou zprávu a fotografie, od nás získají pěkné dárky a certifikát.

Více informací o akci a registraci na akce naleznete zde

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.