Právě zasedá studentská porota Ceny Příběhů bezpráví

17.10.2014 / Příběhy bezpráví

Dnes zasedá studentská porota, která má těžký úkol a to z 21 nominovaných osobností  na Cenu příběhů bezpráví vybrat tři laureáty, kterým bude udělena Cena příběhů bezpráví pro rok 2014.

Tří člená porota ve složení Klára Bednářová, Tomáš Rábek a Žaneta Wudyová dnes vyberou tři laureáty, kterým bude Cena slavnostně předána dne 28.10. na slavnostím večeru v pražské Lucerně při zahájení Měsíce filmu na školách. Podívejte se na medailonky jednotlivých porotců.
Studenti se během rozhodování mohou radit s historikem Tomášem Bursíkem. Přečtěte si, kdo vyhrál Cenu přiběhů bezpráví v loňských ročnících.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.