Známe výherce vstupenek na zahájení Příběhů bezpráví

20.10.2014 / Příběhy bezpráví / Vzdělávání vyučujících

Vylosovali jsme pět výherců z řad pedagogů, kteří se přihlásili do letošního Měsíce filmu na školách. Na slavnostním zahájení uvidí Martu Kubišovou, Šimona Pánka a fotografa Tomkiho Němce. V neposlední řadě se také mohou těšit na premiéru nového dokumentárního filmu 1989: Z deníku Ivany A.

Výherci jsou:
Marcela Slámová, ZŠ a MŠ Dolní Bukovsko
Halka Verna, ZŠ Litovel
Marcela Šudichová, Hotelová škola, OA a Střední průmyslová škola Teplice
Lenka Plačková, ZŠ Brno, Slovanské nám.
Kateřina Vokálková, Gymnázium Děčín

Každý z výherců obdrží dvě vstupenky a mimopražským proplatíme jízdné z veřejné dopravy. Všem srdečně gratulujeme a těšíme se na shledání.

Pokud byste se také ještě chtěli přihlásit do Příběhů bezpráví – měsíce filmu na školách, neváhejte, prodloužili jsme uzávěrku.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.