Promítáme nový film o roce 1989

6.11.2014 / Příběhy bezpráví

Přijďte se podívat na nový dokumentární film 1989: Z deníku Ivany A., který popisuje události revolučního roku očima maturantky. Po projekci budete mít možnost debatovat se Šimonem Pánkem, Věrou Roubalovou-Kostlánovou a režisérem filmu Karlem Strachotou.

Film je syntézou skutečných deníkových záznamů, sekvencí ze zpravodajských a publicistických pořadů, ukázek z dobového tisku, soukromých dokumentů a fotografií. Originální filmová výpověď o době před 25 lety, obohacená animacemi a výraznou hudbou, je určena zejména mladé generaci.

DEBATOVAT BUDOU:
Karel Strachota - režisér filmu a ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách
Věra Roubalová-Kostlánová - signatářka Charty 77, psychoterapeutka
Šimon Pánek - studentský vůdce sametové revoluce, ředitel společnosti Člověk v tísni

KDE: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1
KDY: 13. 11. od 19:00, vstup volný.

Pozvánku na akci je možné si stáhnout v pdf formátu.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.