Hledáme tváře naší revoluce

13.11.2014 / Příběhy bezpráví

Připomeňte si atmosféru roku 1989 a pomozte nám najít neznámé tváře sametové revoluce. Kdo byl kluk, kterého natáčela televize v nemocnici, poté co ho zmlátili na Národní třídě? Kdo o pár dní později zvedal telefony v pražském tiskovém středisku? A kdo vezl letáky do Krkonoš?

Pusťte si pětiminutový sestřih Naše revoluce a projděte si tváře revoluce na našich facebookových stránkách.

ZNÁTE NĚKOHO Z NICH? Napište pod fotku do komentáře tip, jak daného člověka najít.

NEZNÁTE NIKOHO Z NICH? Sdílejte tuto událost prostřednictvím facebooku a pomozte nám urychlit hledání všech tváří naší revoluce.

JSTE TO VY? Skvěle! Pošlete nám svoji současnou fotku a připojte krátký příběh, jak jste se do záběrů z revoluce dostali na info@pribehybezpravi.cz

Akce probíhá pod hlavičkou Festivalu Svobody.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.